جیوه برای مدت طولانی یک عنصر کلیدی در رنگ‌های لاتکس و دیگر انواع رنگ‌ها بود که تأثیرات منفی بر سلامت انسان داشت.

در سال 1989، یک پسر چهار ساله در میشیگان در ایالات متحده پس از استنشاق دود رنگ در خانه تازه نقاشی شده خود، برای چند ماه به دلیل مسمومیت با سنگ جیوه در بیمارستان بستری شد.

سال بعد، ایالات متحده استفاده از جیوه را در رنگ لاتکس داخلی ممنوع کرد، بررسی منتشر شده توسط اتحادیه اروپا در سال 2008 نشان داد که هنوز هم می توان جیوه را در رنگ های تولید شده در اروپا شناسایی کرد.

با این حال، بسیاری از جایگزین‌های مقرون‌به‌صرفه و مؤثر وجود دارد، و اکنون به‌طور گسترده در سراسر جهان در دسترس هستند، حتما برچسب روی رنگ خود را بررسی کنید و همیشه یک تامین کننده قابل اعتماد انتخاب کنید.

خریدارانی که قصد خرید جیوه قرمز را دارند باید بدانند که حکم خرید و فروش جیوه قرمز نیز با هم متفاوت می باشد.

دماسنج های سنتی جیوه ای در قرن 18 توسط خود فارنهایت (دانیل گابریل فارنهایت، یعنی فیزیکدان هلندی) اختراع شد.

اختراع او برای بیش از 200 سال به شکل اولیه‌اش مورد استفاده قرار گرفت، اما پس از جنگ جهانی دوم، دانشمندان جایگزین‌هایی را توسعه دادند که فاقد جیوه است.

باید بدانید که قیمت آمپول جیوه قرمز بسیار ارزان بوده و می توان به راحتی از مراکز معتبر تهیه نمود.

امروزه دماسنج‌های دیجیتال به‌طور گسترده در دسترس هستند، اگرچه باتری‌های سلولی دکمه‌ای آن‌ها ممکن است حاوی مقادیر کمی جیوه باشد، بنابراین مهم است که دماسنج‌ها را به‌طور مناسب پس از از بین رفتن باتری‌ها بازیافت کنیم.

همچنین می توان دماسنج های مایع در شیشه ای را یافت که حاوی ماده ای غیر جیوه ای است که هنگام بلع یا استنشاق سمی نیست، این دماسنج ها باید دارای برچسب “بدون جیوه” باشند.

برای خرید سنگی که در آینه دیده نمی شود می توانید به نمایندگیهای فروش این محصول در شهرهای مختلف نیز مراجعه نمایید.

برای متخصصان پزشکی بسیار مهم است که بتوانند فشار خون دقیقی دریافت کنند، اما به طور سنتی بهترین راه برای انجام این کار استفاده از دستگاهی است که حاوی جیوه است.

فشارسنج جیوه ای و در حالی که این دستگاه‌ها هنوز در بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشک در سراسر جهان بسیار متداول هستند، جایگزین‌های بدون جیوه توسعه یافته‌اند و ثابت کرده‌اند که به اندازه دستگاه‌های حاوی جیوه دقیق و مؤثر هستند.

  • منابع:
  • تبلیغات: 
    1. شیره انگوری که طعم چندین میوه را در خود دارد!
    2. آیا سرمایه گذاری در ایران با سایر کشور ها متفاوت است
    3. اختراع پمپ آب جدید در هلند توسط دانشمند معروف!!
    4. سوزن سمی که در قلم مو وجود داشت باعث مرگ نقاش شد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *