امروزه گلدان پلاستیکی مستطیل خیلی بزرگ از مواد مختلف ساخته می شود که شاید رایج ترین آنها پلاستیک باشد، اما آیا مناسب ترین آنها برای گیاهان هستند؟ مثل همه چیز مزایا و معایب خود را دارد بیایید نگاهی بیندازیم!

اگر از گلدان های پلاستیکی برای نگهداری گیاهان استفاده شود، معلوم می شود که از مواد بسیار بادوام، مقاوم (در برابر سقوط و ضربه)، وزن بسیار سبک (قابل انتقال از یک مکان به مکان دیگر)، پیدا کردن آسان است.

با قیمت بسیار مناسب، قابل توجه و بسیاری از آنها وانمود می کنند که از خاک رس ساخته شده اند و امکانات تزئینی گسترده ای را ارائه می دهند. علاوه بر این، رطوبت را بهتر حفظ می کنند، هزاران شکل، رنگ و اندازه وجود دارد و حتی برخی هستند که دارای مخزن آب و سیستم خود آبیاری هستند.

با این حال، این ماده دارای معایبی است. از جمله مواردی که بیشتر به چشم می آید این است که گلدان های غیر متخلخل هستند، بنابراین آب تمایل به راکد شدن در ته دارد (و اگر بستر نامناسبی به آن اضافه شود) می تواند آسیب جبران ناپذیری به گیاه وارد کند، زیرا وجود دارد. از پوسیدگی ریشه و بیماری تا مرگ.
از طرف دیگر، ظروف پلاستیکی حداقل محافظت را در برابر تغییرات دما ایجاد می کنند. بنابراین در تابستان، نور مستقیم خورشید می تواند باعث آسیب قریب الوقوع (حتی تغییر شکل) شود، در حالی که در زمستان می تواند آب داخل ظرف را منجمد کند و مستقیماً روی گیاه تأثیر بگذارد.
بنابراین این شما هستید که همه چیز را تجزیه و تحلیل کنید تا بدانید مکانی که قرار است در آن قرار گیرد به آن آسیبی نمی رساند یا خیر. سپس فقط باید آنهایی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید تا گیاهان زیبا به نظر برسند.
در نظر داشته باشید که آن دسته از گلدان های پلاستیکی که بسیار ارزان هستند، شاید کیفیت آنها حداقل باشد و بنابراین عمر آنها یکسان است. بنابراین، ارزش آن را دارد که فضای سبزی را که روزها، ماه‌ها و سال‌های زیادی را به آن اختصاص می‌دهید، به دست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *